WYDANIE ONLINE

Przedsiębiorcy mają prawo zaliczać do kosztów podatkowych ponoszone wydatki, o ile związane są z przychodami bądź źródłem, z którego są uzyskiwane. Muszą też być prawidłowo udokumentowane i nie mogą znajdować w katalogu podlegających wyłączeniu. Wydatki na reklamę można zaliczyć do kosztów podatkowych. Natomiast uznanych za reprezentację już nie.

czytaj więcej »

Dochód przeznaczony na rozwój strefy, w tym na nabycie nieruchomości lub innych rzeczy służących do prowadzenia biznesu na jej terenie, jest zwolniony z podatku dochodowego.

czytaj więcej »

Wykryte w trakcie remanentu nadwyżki magazynowe stanowią przychód z nieodpłatnych świadczeń, który trzeba opodatkować – wyjaśnił Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku o sygn. akt II FSK 2113/11.

czytaj więcej »

Szef, który przekazuje świadczenia z ZFŚS dla pracowników, nie uwzględniając przy tym ich sytuacji życiowej, rodzinnej oraz materialnej, musi odprowadzić składki – potwierdził Sąd Okręgowy w Łomży.

czytaj więcej »

Wydatków poniesionych na ubrania firmowe, które nie pełnią funkcji reklamowej, nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, ponieważ nie mają wpływu na zwiększenie sprzedaży, a w rezultacie na zwiększenie przychodu.

czytaj więcej »

Wydatki na drobne prezenty np.: długopisy, portfele, MP4, rozdawane wybranym klientom podczas omawiania warunków sprzedaży można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

czytaj więcej »

Wydatków związanych z podnoszeniem wiedzy prawniczej, które podatnik poniósł przed rozpoczęciem prowadzenia kancelarii, nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

czytaj więcej »

Okazałość czy wystawność oferowanego partnerowi biznesowemu poczęstunku nie stanowi kryterium kwalifikowania wydatków jako kosztów reprezentacji.

czytaj więcej »

Rachunek za obiad z kontrahentem nie jest automatycznie wyłączony z kosztów podatkowych. Jednak każda sprawa wymaga odrębnej analizy w tym zakresie – orzekł NSA w składzie siedmiu sędziów.

czytaj więcej »

Wydatki związane z wyjazdami dziennikarzy mają cechy reklamy, gdyż zmierzają do wywołania dobrego wizerunku towaru lub usługi. Zatem opłaty za bilet na samolot, czy organizację wywiadu z aktorami firma może zaliczyć do kosztów podatkowych.

czytaj więcej »

Jeżeli standard oferowanych posiłków czy noclegów mieści się w kanonach biznesowych i nie ma na celu oferowania partnerom świadczeń luksusowych, to poniesione wydatki mogą stanowić koszt uzyskania przychodu.

czytaj więcej »

Wydatki, które podatnik ponosi na zakup napojów bezalkoholowych oraz zwyczajowy poczęstunek podawany gościom podczas szkoleń, należący do powszechnie obowiązujących kanonów kultury może zostać uznany za koszt uzyskania przychodów.

czytaj więcej »

Otrzymane przez fundację wsparcie na wykonywanie doradztwa w ramach projektu wpływa na wartość świadczonej usługi i zwiększa obrót. Tym samym podlega opodatkowaniu VAT.

czytaj więcej »