WYDANIE ONLINE

Organizując imprezy firmowe trzeba pamiętać o skutkach podatkowych
Przedsiębiorstwo, które urządza spotkanie służbowe, pod pewnymi warunkami poniesione wydatki, może zaliczyć do kosztów podatkowych. Z kolei pracownik biorący udział w takiej imprezie nie osiąga z tego tytułu przychodu podlegającego PIT. Poznaj skutki podatkowe imprezy firmowej, sprawdź ewidencję księgową.

czytaj więcej »

Przedsiębiorca, który udostępnia osobom zatrudnionym w firmie samochody służbowe do celów prywatnych musi doliczyć do przychodów pracowników określoną kwotę. Natomiast koszty zużytego paliwa czy opłat parkingowych nie mogą być wliczane do wartości ryczałtu.

czytaj więcej »

Udział pracowników w imprezie z okazji jubileuszu jednostki nie generuje po ich stronie przychodu w rozumieniu ustawy o PIT. Podobnie będzie, gdy osoby zatrudnione zostaną obdarowane upominkami.

czytaj więcej »

Jeżeli przeniesienie na nabywcę prawa do rozporządzenia towarem następuje z chwilą wydania przesyłki firmie kurierskiej, to właśnie w tym momencie powstaje obowiązek w podatku od towarów i usług.

czytaj więcej »

Podatnik ma obowiązek określić zasady używania pojazdów, które wykluczą ich użycie do użytku prywatnego. W firmie muszą jednocześnie istnieć zabezpieczenia gwarantujące ich przestrzeganie – uznał sąd.

czytaj więcej »

Przedsiębiorca, który zapłacił odstępne w związku z zakończeniem umowy ze względu na ekonomiczną kalkulację kosztów, może taki wydatek zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu – potwierdził WSA w Krakowie.

czytaj więcej »

W sytuacji, gdy przedsiębiorstwo zaciąga pożyczkę w euro, a spłata nastąpi w złotówkach, nie można mówić o powstaniu podatkowych różnić kursowych.

czytaj więcej »

Zasądzone odsetki od odszkodowania za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem są dla byłego pracownika przychodem podlegającym PIT – potwierdziła izba skarbowa.

czytaj więcej »