WYDANIE ONLINE

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązują przepisy dotyczące korekt przychodów oraz kosztów podatkowych wynikających ze zdarzeń mających wpływ na zmianę podstawy opodatkowania. Nowe regulacje nie mają zastosowania do faktur korygujących, których przyczyną wystawienia jest błąd rachunkowy popełniony na fakturze pierwotnej lub inna oczywista omyłka.

czytaj więcej »

Zajęcia antystresowe nie generują po stronie osób zatrudnionych przychodu do opodatkowania. Wydatki te ponoszone są bowiem w interesie pracodawcy – tak wyjaśnił organ podatkowy.

czytaj więcej »

Podatnik, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, ma prawo do odliczenia połowy VAT od wydatków związanych z naprawą firmowego samochodu oraz z wynajęciem samochodu zastępczego – potwierdził organ podatkowy.

czytaj więcej »

Honorarium członka zarządu za pełnienie funkcji w ramach kontraktu menadżerskiego wykazuje związek przyczynowo-skutkowy z osiąganymi przez spółkę przychodami. W konsekwencji takie wydatki stanowią koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości.

czytaj więcej »

Jeżeli umowa najmu samochodu wymaga zawarcia umowy o świadczenie usług serwisowych, to poniesione wydatki przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu na zasadach ogólnych. W takiej sytuacji koszty nie są limitowane tzw. kilometrówką.

czytaj więcej »

Osoba zatrudniona nie osiąga przychodu podlegającego PIT, w sytuacji gdy pracodawca na podstawie faktur pokrywa pracownikowi przebywającemu w podróży służbowej całodzienne wyżywienie.

czytaj więcej »

Wspólnik spółki komandytowej ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przypadającą na niego proporcjonalnie wartość wynagrodzenia wypłaconego komplementariuszowi.

czytaj więcej »